Září - druhý týden

Tentokrát vyrážíme k družstvu. Cestou ochutnáváme jablka a hrušky. Objevujeme i první kaštany. Kluci jsou nadšemi z kombajnů a traktorů. Na plotě jsme našli květ slunečnice, tak prozkoumáváme a ochutnáváme slunečnicová semínka. Svačíme pod rynglemi a kontrolujeme, jak je daleko oprava železničního mostu u hřiště. Musíme se dostat přes potůček, a pak už je to jako u moře. Písek a sluníčko. To má stále sílu, a tak si užíváme babího léta. Na hřišti si ještě zacvičíme, zopakujeme jména, a pak už nás kompas dovede zpět do školky. Druhý den vyrážíme do kukuřičného bludiště a na brambory. Jsme zvědaví, jak se vyorávají. A protože jsme pilní a pomohli jsme druhým, odnášíme si plnou tašku brambor, které si druhý den pečeme u maringotky v popelu. Jsme tu celá třída. Pan Zenkl si pro nás připravil zajímavý program. Poznáváme listy stromů, hudební nástroje,zpíváme a hrajeme a také trénujeme s lasem a bolasem. Další den jde na brambory druhá skupina. První zastávka je u Leničky na zahrádce, kde si pochutnáváme na hrášku. Na poli se učíme říkanku o bramboře a pohádku O princezně na bále. Před spaním si čteme o Bramborové Báře. V pátek pak společně slavíme Marečkovi třetí narozeniny a vyrábíme si prostírání na jídelní stůl.