Listopad-pátý týden

Poslední listopadový týden jsme pozvaní na farní "sýpku" na tzv. Retrovýstavu. Najdeme tu nejen historické hračky, ale třeba i celý obývací pokoj a spoustu věcí k běžnému užívání. V lesním zázemí si každý najde činnost, která je mu blízká. Pracujeme s pilou, sekerou, lopatou či rýči. Povídáme si o ptácích a zvířatech, jak se připravují na zimu, vytleskáváme slabiky ve slovech, hrajeme pexeso, dáváme si hádanky, pozorujeme námrazu a zkoumáme, jak tenký je led na rybníčku. Slavíme také Františkovi a Timonkovi narozeniny a jsme pozváni do Sluníček ke slavnostnímu pasování prvňáčků do řad čtenářů. Umí už všechna písmenka, a tak dostávají svůj první Slabikář. Už se těšíme, až nám budou číst před spaním pohádky!