Říjen 2019 - čtvrtý týden

Hned v pondělí nás čekal výlet do Boskovic na Šmelcovnu, kde se konala výstava ovoce. Poté, co si děti prohlédly výstavu, mohly si pohrát na hřišti, prohlédnout si traktory a prozkoumat celý prostor „Dva dvory“. Následně jsme se vydali do Arboreta, kde bylo plno keřů, stromů, květin, zvířátek a velkých kamenů, na kterých jsme měli možnost chvilku dovádět. A vrátili jsme se autobusem zpět do školky. 

U maringotky děti udělaly plno práce. Shrabaly listí a odnesly je na jednu hromadu, uklidily celý areál a ještě si stihly zazpívat písničky a poznávat listnaté a jehličnaté stromy. Cesta zpět do školky nebyla jen tak obyčejná. Šli jsme po stopách stromů. A na konci jsme našli odměnu (v podobě bonbonů). 

Další den jsme se vydali na kaštany ke kostelu. Našli jsme jich jen pár, tak jsme nasbírali i nějaké listy. Cestou jsme zastavili na hřišti, kde jsme si z listí udělali velkou hromadu a z kolotoče do ní skákali. Také jsme se do listí zahrabávali. Dostatečně jsme se vyřádili a vrátili se zpět do školky. 

Na konci týdne jsme si přečetli další kapitolu z Malého Prince a text jsme dopodrobna rozebrali. Seznámili se s písmenkem A a básničkou o něm. Vystřihli jsme si listy z normálního a pěnového papíru. 

Po prázninách budeme v dobrodružství a poznávání pokračovat.  

Základní škola

Mateřská škola

Nahoru