Prosinec 2019 - první týden

První prosincový týden jsme zahájili na elipse. Povídali jsme si o adventním čase, představili jsme si adventní kalendář, kde každý den najdeme nějaké psaníčko. Poté jsme vyrazili na farní zahradu zahrát si fotbal a zaskotačit si na průlezkách. 

V úterý nám napadl první sních. Vyrazili jsme k maringotce postavit sněhuláky, zahrát si koulovačku, udělat ve sněhu andílka a nazdobit stromeček. Seznámili jsme se s písničkou „Prosinec“ od Uhlíře a Svěráka. Cestou jsme objevili ve sněhu stopy různých zvířátek. Zjistili jsme, že rybník u lesní školky je poloprázdný a zamrzlý. I my jsme byli zmrzlí a tak jsme oběhli celý rybník dokolečka. 

Od půl čtvrté se v naší školce konal Jarmark a Vánoční dílničky. Děti s rodiči si vyrobili vločku (hvězdu) a vánoční přáníčko a mohli si zakoupit nějakou vánoční dekoraci. V pět hodin jsme se všichni sešli u stromečku, zazpívali koledy, řekli básničku o stromečku a stromeček se rozsvítil. Poté se všichni rozešli domů.

Ve středu jsme se vydali na vycházku do Vážan. Sluníčko krásně svítilo, tak jsme se chvíli i opalovali. Cestou jsme si zpívali, říkali hádanky a hráli na honěnou. Ve školce si děti vyráběly z ruliček od toaletních papírů Mikuláše, anděla a čerta. 

Ve čtvrtek jsme měli ve školce návštěvu až z nebes a pekla. Přišel Mikuláš, dva andílci a dva čerti (ti naštěstí zůstali v šatně). Mikuláš děti podaroval perníkem, sušenkami, jablíčkem a mandarinkou. Tak jsme mu na oplátku zazpívali písničku Mik, Miku, Mikuláš. 

V pátek jsme si sdělovali, co jsme dostali doma od Mikuláše. Kreslili jsme čerta a vyrazili jsme na hřiště. 

Nikoho z nás čerti neodnesli. Tak se s radostí můžeme těšit na další týden. 

 

Základní škola

Mateřská škola

Nahoru