Březen-druhý týden

Tento týden si povídáme o povoláních. Navštěvujeme muzeum a knihovnu, takže už víme, co dělá paní knihovnice a co vedoucí muzea. Povolání si představujeme i pantomimicky a hádáme, o která povolání jde. Na elipse si přibližujeme povolání rodičů a diskutujeme o tom, co bychom jednou chtěli dělat my. Na farní zahradě obdivujeme sněženky - první posly jara, před školou krokusy a v zahrádkách žluté květy hlaváčku. Ukazujeme si jedovatý lýkovec, u maringotky objevujeme první bledule a u školy dokonce fialky. Procvičujeme jemnou motoriku psaním do mouky a počítáním klacíků a kamínků. Hrubou motoriku zase lezením po stromech. Zima se ještě hlásí o slovo a poslala nám sněhovou nadílku. V rámci Dne otevřených dveří jsme v našem lesním zázemí přivítali pár rodin a v pátek jsme oslavili Jonáškovy páté narozeniny.