Říjen-druhý týden

I s druhou skupinou si vaříme bramboračku. Děti si samy nachystaly zeleninu: škrábaly a krájely jako o život. Pomáhaly i s přípravou ohniště. Anička objevila slepýše, co se vyhříval v posledních podzimních paprscích a František přinesl do školky knížku o pavoučkovi Čendovi. Všem se moc líbila. Vyráběli jsme semínkové obrázky a koncem týdne jsme vyrazili do Vážan. Navštívili jsme dětské hřiště, viděli jsme ovečky, kozy a koně a učili se orientovat v terénu podle mapy. Ve třídě jsou využívány všchny pracovní koutky: sportovní, čtenářský, tvůrčí, technický i badatelský. V kurzu je výroba čelenek. Povídali jsme si pohádku Kuřátko a obilí, učili se poznávat  základní druhy obilí a zkoušeli si ze zrní namlít mouku. Vyrábíme z přírodnin podzimní skřítky a pozorujeme zbarvující se listí. V pátek jsme měli opět narozeninovou oslavu!