Únor-čtvrtý týden

Tento týden má p.uč. Anička dovolenou, tak se do lesa dostaneme až ve čtvrtek. Hned v pondělí oslavujeme Jonáškovy narozeniny. Procvičujeme smysly. První je na řadě ZRAK. Díváme se, jaké máme oči a zkoušíme si oko vyrobit. Druhý den je na řadě CHUŤ. Povídáme si o tom, co má kdo rád a kam jídlo, které sníme, putuje. Říkáme si, co je zdravé a co ne a vyrábíme si (ne)zdravý talíř. Ve čtvrtek vyrážíme do lesa, ale zaujme nás natolik stavba Radovánkova domu, že nakonec skončíme jen na farní zahradě. Tam přichází na řadu SLUCH, hrajeme Na kukačku, a ČICH, kterým poznáváme vůně. Venku už také objevujeme první posly jara - sněženky! A v pátek nás čeká karneval a poslední ze smyslů - HMAT. Ten nejlépe procvičíme při pojídání popcornu!