Duben-druhý týden

Tento týden je ve znamení žab. V rybníčku jich je opět dost. Kladou tu svá vajíčka a my tak můžeme pozorovat rozdíl mezi vajíčky ropuch a skokanů. Žáby a žabí vajíčka nás inspirovala i k výtvarné činnosti a vznikla tak pozoruhodná dílka. Na žáby si i hrajeme a učíme se o nich básničky. Děti chytla lovecká vášeň, až je musíme krotit a další dny chodíme raději jinam, abychom nechali žabky odpočinout! Jsou tak krásné dny, že zkoušíme chodit bosky. U rybníčka směrem na Šebetov jsme objevili starý buben od pračky. Dá se na něj skvěle bubnovat, tak se děti rozhodly, že si jej odkutálí k maringotce. Ani jsme nečekali, jaká to bude zábava! V pátek jsme oslavili Radovánkovy narozeniny, užili si jízdu na odrážedlech, vyrobili si čápy a dokončili čapí hnízdo. Můžete ho vidět u vchodu do třídy. O hladovém čápovi jsme si přečetli i pohádku.