Leden- čtvrtý týden

Tento týden je ve znamení ledu a sněhu a hlavně mrazu. Povídáme si o Antarktidě a Arktidě a venku to vypadá stejně. Akorát tu nemáme tučňáky, tuleně, lední medvědy a eskymáky. Tak si ty medvědy a tučňáky alespoň vyrobíme. Venku je začátkem týdne taková zima, že chodíme ven později a stejně je to pro některé děti velice náročné. Snažíme se zahřát pohybem, vydatnou svačinkou a u kamen v maringotce. Vyrábíme barevné ledové kostky a hrjeme si s nimi. Obdivujeme krásu jinovatky a snažíme se ji zachytit na papíře. V úterý se zahříváme v kině při animovaném příběhu o žabáku Gordonovy a myšce  Paddy, i když i on se odehrává částečně v zimě. Ve čtvrtek dovádíme na zamrzlém rybníce. Už nás unese! Kloužeme se, odhrnujeme sníh, malujeme do sněhu a obdivujeme ledové otisky listů. Led je místy tak průzračný, že vidíme, co je pod hladinou.  V pátek opět slavíme,ale  tentokrát u Berušek. Jsme pozvaní na dort! Venku si pak užíváme sněhové nadílky.