Září u Žabek 2020

Zářím nás provedla "Žížala a její kamarádi". V dešti se nám několikrát podařilo pozorovat žížaly. Povídali jsme si o kompostu a velký obrázek kompostu si děti vytvoříly z papírových žížal a pířírodnin, které nám dala naše zahrada. Maringotku jsme vyzdobili žabičkami, které děti vybarvily trávou a listím. V půlce září jsme měli na zahradě canisterapii. Děti si vyzkoušely cvičení se psy, základní péči o srst a paní Adámková nám povídala o povolání veterináře. V pondělí 28.9. byl státní svátek a tak jsme si povídali o patronovi české země a děti vykreslily omalovánku sv. Václava. Na konci září se už ozval podzim a začaly radovánky v blátě, tvoření hrází a přehrad v lese, vaření v lesní blátivé kuchyni. Děti si oblíbily pohybové hry na kocoura a na myš a zvířecí přebíhanou. Několikrát týdně jsme zpívali za doprovodu klavíru. Kromě lidových písní jsme se naučili písničku "Srovnat hračky" a "Proč kopřiva pálí". Předškoláci dostali nové pracovní seštity, které začali vypracovávat.