Únor u Žabek

Máme za sebou opravdu mrazivý únor. Sníh a led si děti užívaly všemi smysly. Většinu měsíce jsme fungovali v běžném lesním režimu. Tedy středa a pátek program uvnitř a okolo školky, kdy jsme navštěvovali tělocvičnu, ve třídě jsme zpívali, tvořili a během dopoledních procházek jsme lépe poznávali okolí školky. Pondělí, úterý a čtvrtek jsme se točili kolem lesního zázemí.

Měsícem nás tentokrát provázela zdravá stonožka. Povídali jsme si o zimních sportech, bezpečnosti. Potom jsme se posunuli ke zdraví, zdravému životnímu stylu a zdravé stravě. Ke každému tématu se pojilo tvoření. Děti společně stříhaly, barvily, lepily a zdobily velký plakát zimní krajiny s lyžaři, snowboardisty a bruslaři. Domů Žabky dostaly list, který jim mohl pomoci s pravidelným čištěním zubů. Vytvořili jsme myšlenkovou mapu "Co je to zdraví?" a společně jsme sestavili pyramidu potravin. Na sv. Valentýna připadlo povídání o tom, koho a co máme rádi a děti z bavlnek propletly kartonové srdce.

Velikou radostí byl školkový karneval ! I v korona době jsme si připomněli masopust. Děti přišly do školky v maskách, tančilo se, hrály se hry, pojídal se popcorn a bylo z toho krásné dopoledne.

Učili jsme se báničky, písničky, četli jsme pohádky, pokračovali jsme v práci s předškoláky, věnovali jsme se pracovním listům a celkové podpoře školní zralosti našich budoucích školáků. Nezapomněli jsme ani na naše únorové oslavence a popřáli jsme jim k narozeninám. S Beruškami jsme se jeden den vydali do Vážan a navštívili jsme firmu Bohatec, kde jsme si prohlédli traktory a zemědělskou techniku.