Červen-druhý týden

Tento týden byl ve znamení sportu a vody. Měli jsme k dispozici klíče od školního sportovního areálu, a tak jsme se ho rozhodli otestovat. Chodili jsme sem téměř každý den ráno, před tím, než jsme vyrazili do lesa. Zkoušeli jsme běhat, skákat a hrát míčové hry. Byl tu u velký zdroj vlčích máků, z kterých jsme vyráběli tolik oblíbené makové panenky. Sluníčko hřálo až tak, že jsme u rybníčka neodolali a vlezli po kolena do vody. Pulci už mají zadní nožičky, pozorujem šídla, vážky, motýli, sledujeme, jak pijí vlaštovky, viděli jsme ve vodě i užovku a už víme, že je třeba dávat pozor na včelky, které sem také chodí pít. Baví nás to na koloběžkách i na písku a ve třídě si hrajeme s oblibou na restauraci. V pátek jsme si zařádili pod vodní mlhou a na vodní skluzavce.