Září 2019 - druhý týden

Tento týden jsme vyrazili na farní zahradu, kde se na nás, už od příchozí branky, usmívaly krásné, ale jedovaté květiny jménem Ocúny. Všechny děti vědí, že jsou na okrasu. Každý měl možnost ochutnat jablko ze zdejších jabloní. Při mlsaní povídala p. uč. Olča velice zajímavý příběh „O statečném Honzovi“ - děti se podílely na režii pohádky (vymýšlely 3 úkoly pro Honzu, rozhodovaly, jakým směrem se pohádka bude ubírat). Cestou k maringotce jsme pozorovali, jaké plody rostou na poli a v zahradách (brambory, dýně, jablka, hrušky...).

Co jsme ještě tento týden prožili? Např. Skok z výšky, stavění bunkru, řezání větví,.. Mimo jiné jsme si zacvičili - protáhli svaly celého těla a zahráli si několik kolektivních her (Ploštice, Pavouk souká síť, Zvířátkové pexeso...).Děti si také zahrály na malíře - kreslení panoramat. Naučili a poznali jsme mnoho nového.