Květen-čtvrtý týden

Prší, prší, jen se leje... Tak jsme zahájli tento týden v pláštěnkách! Ale vůbec nám to nevadí, můžeme alespoň sledovat, odkud a kam teče voda. Učíme se básničku Spadla kapka z okapu a vysvětlujeme si, co to ten okap vlastně je. Na cstě jsou proudy vody, na kterých si ukazujeme, jak vypadá mořská delta, co jsou vodopády, stavíme hráze a pouštíme po vodě lodičky z květů či listů. Další den se vyčasilo a všude je plno bílých pampelišek. Necháme se jimi inspirovat k výtvarné činnosti, ale zkoušíme i troubit na jejich stonky a spojovat je dohromady. Vysvětlujeme si, k čemu jsou ta bílá chmýříčka a jak se pampeiška rozmnožuje. Tvoření nás baví, tak zkoušíme ještě květy z obalu na vajíčka, včelu na plástu či rozkvetlou louku z vylisovaných květů. hrajeme maňáskové divadlo, stavíme z dřevěných kostek. Navštívili nás školáci z 5.třídy a vyrážme na výlet na hrad Bouzov, kde nás čeká rytířský turnaj. Na školní zahradě jsme objevili ještěrku a kouzlo vyšívání!