Prosinec-třetí týden

Tento týden už se nese v duchu nadcházejících Vánoc. Lenička přinesla magnetický betlém, tak si připomínáme vánoční příběh. Vyrábíme vánoční přání a v lesním zázemí zdobíme stromeček. Rybník už je zamrzlý, tak se můžeme klouzat. Další den vyrábíme kapříky a bobujeme na školní zahradě. Povídáme si o vánočních zvycích a posloucháme koledy. Ve čtvrtek jdeme nadělovat zvířátkům do lesa. Do krmelce jsme jim přinesli kaštany, kukuřici a suché pečivo. Cestou jsme se zastavili na obecním úřadě a na poště, abychom předali vánoční přání a poděkovali těm, kteří tam pracují, i když věříme, že by poděkování zasloužili všichni, protože každý z nás je pro někoho andělem! V pátek jsme ještě oslavili Janečkovy narozeniny, pouštěli si lodičky z ořechových skořápek a povídali si o cestě do Betléma. Klárka nám ještě zahrála na housličky pár koled a vánoční nálada byla dokonalá. Přejeme krásné a radostné prožití Vánoc a požehnaný nový rok!