Listopad-první týden

Tento týden byl díky prázdninám krátký, ale nabytý událostmi. Začal krásným slunečným dnem, ve kterém jsme ještě objevili motýla. Před školou jsme obdivovali dýňovou výzdobu, a pak už jsme pokračovali směr Vážany. Měli jsme domluvenou exkurzi na traktory ve firmě Bohatec. Cestou jsme ještě pozdravili zvířátka, hlavně krocana, z kterého měl respekt i kůň. Našli jsme i starou radlici. Jak vypadá nová a jak se s ní oře jsme měli možnost pozorovat druhý den. A protože pofukovalo, zkusili jsme pouštět draky. Jednomu to na provázku nestačilo, vysmekl se a vydal se na cestu. Naštěstí se zachytil na nedalekém stromě, a tak se nám ho podařilo vyprostit. Listí už je téměř opadané, a tak ho uklízíme nebo z něj tvoříme. V pátek k nám zavítalo maňáskové divadlo a inspirovalo nás k vlastní divadelní tvorbě. Hráli jsme pohádku O koblížkovi, ale i jiné, vymyšlené.