Leden u Žabek

Po Vánocích děti přivítala nově vyzdobená třída. Zelená a žlutá kolečka zaplnily prázdnější zdi třídy. Snažili jsme se děti seznámit s proměnami zimní přírody a vytvářtet u nich kladný vztah k učení. Kromě básniček, písniček a pracovních listů si děti vyrobily první písmeno svého jména ze samotvrdnoucí hmoty. U dětí se nám podařila rozvinout jemná motorika a tím pádem i správné držení tužky. Procvičovali jsme barvy, tvary a pojmy vpravo a vlevo. Děti pracovaly s různými materiály - pastelkami, vodovkami, temperami, vlnou, vatou a dokonce si vyrobily barevný led. Nezapomněli jsme ani na ptáčky a děti vyrobily a rozvěsily po cestě do maringotky krmítka z ruliček do toaletního papíru za pomoci sádla a semínek.