Červen-první týden

Tento týden jsme začali oslavou Dne dětí. Přijely k nám na zahradu TETINY s moc pěkným hudebně - pohybovým programem. Pozvali jsme i děti z MŠ Skalice a z Dětské skupiny z Boskovic. V lese jsme tento týden byli jen jednou, p. uč. Danka měla dovolenou. Ale i tak jsme si to užili.Otiskovali jsme do bláta různé listy a keře, obdivovali vlčí máky a vyráběli z nich makové panenky.Okvětní lístky růže šípkové ve tvaru srdce nám připoměly, že nás má někdo rád. V areálu lesního zázemí si kluci rádi zabubnovali, ale protože probíhal údržbový den a nebylo slyšet nic jiného než sekačky, vydali jsme se dál do lesa. Objevili jsme starý domeček z klacků, jako stvořený na hraní pohádek. Zkusili jsme tu O červené karkulce a O neposlušných kůzlátkách. Cestou jsme objevili naklíčený žalud, tak jsme si ho hned zasadili. Také jsme zjistili, že se nám pod střechou maringotky usadily vosy. Ve čtvrtek jsme s předškoláky přespávali ve školce. V noci se strhla taková bouřka, že druhý den bylo na pískovišti vody jako v jezeře. To bylo něco pro nás!