Listopad-čtvrtý týden

Tento týden byl ve znamení narozeninových oslav. Nejprve slavila Evičk a paní učitelka Anička. Pochutnali jsme si na spoustě dobrot. Venku jsme pozorovali kačeny a sbírali peříčka na výrobu andílků. Pohráli jsme si na farní zahradě a šli nakrmit zvířátka k paní učitelce Dance. Cestu jsme si zkrátili přes pole, kde jsme balancovali na zamrzlých hroudách. Další den si Šimonek přinesl sadu nářadí, a tak bylo o činnosti rozhodnuto. Kluci se v lese pustili do budování muzea a holky připravovaly dřevo na topení, abychom se mohli v maringotce ohřát. Docela totiž přituhlo, zamrzla i voda v rybníčku, což jsme si hned vyzkoušeli. U kamen jsme si pak povídali o zvířátkách a jejich mláďátkách, procvičovali barvy a počítali. I s další skupinou jsme si povídali o zvířátkách a navíc využili první sníh k pozorování stop. Ve čtvrtek jsme byli dohromady a využili toho ke společnému pečení. Víme už jak a z čeho se mele mouka, a teď jsme se z ní pokusili něco upéct. Myslím, že se nám to podařilo. V pátek byla zase oslava, tentokrát Ondrových šestých narozenin. Pak jsme stavěli domečky pro zvířátka a říkali si, kde které bydlí. Venku jsme si hráli s míčem a nechyběl ani fotbálek.