Duben-čtvrtý týden

Tento povelikonoční týden jsme zahájili oslavou Dne Země. Přišli jsme v modrých tričkách a povídali si o naší planetě. Jak vypadá, co na ní najdeme a proč je důležité ji chránit. Ve středu jsme jeli do Brna na Lipku, kde na nás čekal výukový program Potkali se v kompostu. A kdo že se tam potkal? Žížala a larva zlatohlávka. Dohadovali se, kdo z nich je užitečnější. Pomocí různých her a zajímavých aktivit jsme se nakonec dozvěděli, že jsou užitečné obě. Ve čtvrtek nás čekal další výlet, tentokrát do Skalice nad Svitavou. Místní MŠ nás pozvala na divadelní představení Pozor zebra! Herci z Divadla plyšového medvídka nás humornou formou seznámili s dopravní výchovou. Byli tak dobří, že si je určitě pozveme i k nám do školky. No a v pátek jsme si povídali o třídění odpadu, zahráli si pár her na toto téma, naučili se písničku a vytvořili pěkný obrázek naší planety.