Květen-třetí týden

Tento týden je ve znamení květin. Prohlížíme si jejich různé barvy a tvary, třídíme je do skupin. Říkáme si, které jsou léčivé, a ty pak sbíráme na čaj.Starší  kluci krásně připravili ohniště: nasbírali dřevo, upravili hranici a zapálili oheň. Už docela obstojně zachází se sekerou! Čaj jsme si osladili pampeliškovým sirupem od paní učitelky Olči. Moc nám všem chutnal a hlavně zahřál! Ledoví muži se totiž činili. Dokonce jsme si na ně i zahráli! Janeček s Tiborkem asi budou bubeníci. Připravili si úžasnou hudební produkci! Také jsme oslavili Barunčiny narozeniny a navštívili výstavu svatebních fotografií na sýpce. V pátek jsme pak dokončili povídání o vodě projektem Od pramene k moři. Výsledné dílo si můžete prohlédnout v MŠ. A protože konečně začalo být hezky, užívali jsme si na školní zahradě.