Únor 2020 - první týden

V pondělí jsme se přivítali na elipse v novém měsíci únoru. Zopakovali jsme si dny v týdnu, měsíce, roční období. Pověděli jsme si, co kdo zažil o víkendu a o pololetních prázdninách, seznámili jsme se  s novým tématem na měsíc únor - „Vím, co mi škodí a znám své tělo“. Ale ještě, než jsme se začali zabývat lidským tělem, vrátili jsme se k Vesmíru. Děti si vyrobily kosmonauty a společně jednu velkou raketu. Vedli jsme debatu o životě ve Vesmíru, na ostatních planetách a na planetě Zemi. O podmínkách, které nejsou všude stejné a že jen na planetě Zemi můžou žít živé organismy díky elementům - voda, vzduch, půda, světlo (propojenost). Venku jsme pozorovali tekoucí vodu po dešti - okapy, kanály, strouhy. Také jsme byli na procházce kolem Vážan a posedu, svačinu jsme si snědli na vlakové zastávce, kde jsme si zahráli hru na mimozemšťana, zaskotačili jsme si v kalužích apod. Ve čtvrtek přihlášení předškoláci jeli opět bruslit do Boskovic. Ostatní děti hrály ve školce pohybové hry, vyráběly a proběhly se na zahradě. Týden jsme zakončili na elipse - světadíly, období dinosaurů, zajímavosti z éry dinosaurů, podmínky života na Zemi, shrnutí tématu „Vesmír“.

Těšíme se na objevování a poznávání lidského těla.