Říjen-čtvrtý týden

Týden jsme začali výletem do Skalice nad Svitavou. Byli jsme pozvaní do školy, kam teď chodí náš kamarád Elda. Zúčastnili jsme se tu hudebního pořadu Ladovy obrázky. Další den jsme si to už užívali u maringotky. Vyráběli jsme větrný rukáv, papírové draky a hráli si s dračími ocásky. Kluci pak holkám připravili stopovačku. Další den jsme vyráběli postýlku pro broučky a dlabali dýně. Foukal silný vítr, tak jsme šli ven později. Bylo po dešti a ještě mírně poprchávalo, ale alespoň jsme si to užili v kalužích. Povídali jsme si o počasí a napravovali škody napáchané větrem (převrácené vázy a svíčky u kostela). Na počasí jsme si hráli i ve školce a vyráběli jsme pavouky v pavučině. Na školní zahradě jsme pilně pracovali - sbírali jsme jablka a ořechy. V pátek jsme zkoušeli malovat podzimní krajinu a byli se podívat ve škole na výstavu Miss dýně. Venku jsme pak hráli různé hry a kontrolovali, jestli jsme při Uspávání broučků broučky dobře uspali. Zdá se, že ano!