Září 2019 - čtvrtý týden

S tímto týdnem nám přišel i první podzimní den. Děti pozorovaly, jestli se změnilo počasí a příroda.

V úterý nás ve školce navštívil vzácný host pan spisovatel Zdeněk Železný. Besedy se zúčastnili jen předškoláci.

Středa byla jako stvořená na pobyt u lesní školky. Cestou jsme nasbírali kukuřici pro zvířátka, u maringotky navlékali různé plodiny na drátek a u rybníka pozorovali vodní živočichy.

Další naše cesta vedla do Vážan, kde nás zdravilo plno zvířátek - koně, slepice, ovce, kočka, pes, husy. Posilnili jsme se jablky, zaskotačili si na hřišti, zahráli si Kimovu hru a poté se zašli podívat k jednomu rozestavěnému domu. Teď už víme, že zedník staví dům a tesař dělá dřevěné základy na střechu. O tesaři jsme si zazpívali i písničku. Těšíme se na další týden.