Duben-první týden

Tento týden chybí paní učitelka Olča, tak je to s fotkami slabší! Nechodíme taky do lesa, ale program je i tak pestrý. V pondělí ještě opakujeme, co vše už víme o kompostu a žížalách a zkoušíme si je vytvořít z modelíny. A protože k jaru patří i mláďátka, jdeme se na ně podívat druhý den k Ošlejškům. Učíme se je pojmenovávat a říkáme si, jak jsou jednotlivá zvířátka užitečná. Chybí tu však koníci, tak jdeme za nimi další den do Vážan. Při té příležitosti si zařádíme na tamějším dětském hřišti. Zvířátka se pak pokoušíme nakreslit. Učíme se o nich i básničky a písničky, dáváme si hádanky a čteme o nich pohádky. Pod dojmem z pohádkového maňáskového představení vymýšlejí děti svoje vlastní pohádky. Podařilo se nám také natřít komín, na kterém zbudujeme čapí hnízdo. Už se totiž vrátili z teplých krajin!