Březen-čtvrtý týden

Tento týden si povídáme o kompostu. Co do něj patří a nepatří a k čemu je takový kompost dobrý. Přišla za námi žížala Žofinka a povídala nám o své kamarádce žížale Fridolíně a o tom, jak ji málem sezobl kos. Žížalu jsme si pak vyrobili skládáním papíru a procvičili si tak jemnou motoriku. Zahráli jsme si i na kosy a snažili se pinzetovým úchopem posbírat co nejvíce žížal. Naučili jsme se i pohybovou hru na krtka, který honí žížaly. Když jsme připravovali záhonky na setí, mohli jsme zkoumat i opravdové žížaly! Povídali jsme si pak o tom, jak jsou užitečné. Ve Vážanech jsme poslali po vodě všechny Moreny, aby už zima definitivně odešla, a na záhonek u maringotky i u školky jsme zaseli hrášek. Rozkvetlá zlatice nás inspirovala k výtvarnému tvoření a na farní zahradě jsme pozorovali veverky. Čenda si jeden den přinesl do školky metr, tak jsme se pustili do měření a porovnávali, co je delší a co kratší.