Říjen 2019 - druhý týden

Týden jsme zahájili výstavou panenek a výrobků dětí z MŠ a ZŠ v kulturním domě Knínice. Výtvory byly překrásné. Panenky vypadaly jako živé. No posuďte sami (viz foto).

Cestou k maringotce jsme si zpívali, opakovali říkadla, vyprávěli si pohádku „O Šípkové Růžence“, pozorovali podzimní počasí. Děti měly za úkol nasbírat podzimní plodiny, ze kterých následně vyrobili podzimní okno (listí, šípky, jeřabiny, kukuřice...).  Na místě si hrály na autobus, na zloděje a policii, v bunkru a opracovávaly dřevo. Vyzdobili jsme areál lesní školky v podzimním duchu (dýně, jeřabiny, kukuřice...).

Abychom změnili prostředí, naše cesta tentokrát vedla k posedu blízko Vážan. Každý měl možnost vylézt po žebříku na posed a rozhlédnout se po krajině. Jak se všichni vystřídaly, posilnili jsme se nedaleko rostoucími jablky. Poté jsme přivázali na strom lana, po kterých děti mohly vylézt na strom. Některým se to povedlo.

Ve školce na elipse jsme zopakovali měsíce, dny v týdnu, vysvětlili si koloběh roku, proč na podzim opadává listí ze stromů, zahráli si na tichou poštu a určovali první a poslední písmeno ve slovech.