Únor-třetí týden

Je po prázdninách, děti se uzdravily a jsme zase v téměř plném stavu. Opět vyrážíme po skupinkách do lesa, zkontrolovat maringotku. Po sněhu už není téměř žádná památka. Ráno je ještě cesta pevná, ale v poledne už je pěkné bláto. Snažíme se mu vyhýbat, ale ne vždy to je možné. Rybník je ještě zčásti zamrzlý. Je pro nás neustálou zásobárnou ledů, a tak si z nich děláme výstavku. Necháme se inspirovat dětmi a vyrážíme na speleologickou výpravu. Vyprávíme si o zdraví a nemocech, zjišťujeme, jak je dobrý a zdravý přemrzlý šípek a hrajeme si na bacili. Když si pochutnáváme na svačinách, objevujeme, že si někdo pochutnával na mravencích. Že by divočáci? Jejich stop je všude plno. Není se co divit, žaludů a bukvic je tu docela dost. I s druhou skupinkou se vydáváme k šípku. Všímáme si reakcí těla na zvýšenou námahu, díváme se, zda už se probudily včelky a povídáme si o medu a o tom, jak je zdravý. Všimli jsme si, že vrba už má kočičky a formou her si opakujeme části lidského těla. Ve čtvrtek nás čeká sportovní den. Ráno využíváme ke sportu tělocvičnu, a pak se vydáváme protáhnout tělo na fotbalové hřiště.