Pobyt v přírodě a lesním zázemí - seznam věcí

Milí rodiče,

Vaše dítko bude od září navštěvovat lesní třídu naší mateřské školy, proto posíláme seznam věcí,

i když většina rodičů už tento seznam zná, přesto mu věnujte pozornost, obzvlášť červenému textu.

Obecně k oblečení je potřeba si uvědomit, že děti budou mít možnost volného pohybu v přírodě, budeme všemožně experimentovat, zkoumat přírodní materiály a užívat si venku. A to za každého počasí. Proto se dá předpokládat, že se děti setkají s blátem, se smůlou, s prachem, s přírodními barvami a tak podobně. S tím bychom tedy měli všichni počítat. Zvažte, jestli dítě do lesa vybavit moderním a značkovým oblečením nebo věcmi levnějšími, ale funkčními. Ze zkušenosti můžeme říct, že funkční oblečení z Lidlu, Tchiba nebo second-handu naprosto stačí. Na druhou stranu kvalitní a dobře padnoucí boty jsou pro děti velice důležité.

Podle počasí se dětem budou hodit tyto věci:

• sandále, boty, tričko, kraťasy, kalhoty, tepláky, pokrývka hlavy
  • boty ošetřené impregnací, gumáky, termotričko, termolegíny, slabá mikina, silná mikina, nepromokavá větrovka, nepromokavé kalhoty, nákrčník, kukla, nepromokavé rukavice, další pokrývka hlavy
  • zateplené gumáky, zimní boty, sněhule, zateplené kalhoty, zateplená bunda, mikina, termotriko, podvlékací kalhoty, termoponožky, rukavice, nákrčník, kukla/čepice

Tyto věci prosím berte jako inspiraci. Pokud jste zvyklí na jiné oblečení, máte vyzkoušeno něco jiného, řiďte se tím, co máte a co je dítěti příjemné.

Děti si do lesa budou nosit batůžek. Zvolte přiměřenou velikost, ideálně se silnějšími a polstrovanými popruhy. Velice důležitý je popruh přes hrudník. Ten zajistí, aby batůžek nesjížděl a nepadal. Je možné ho dokoupit zvlášť a přidělat k jakémukoliv batůžku.

Do batůžku se musí vejít láhev na pití (v zimě termoska na čaj), krabička na menší svačinu, náhradní oblečení podle počasí, kousek karimatky na sezení, pláštěnka pro dítě, pláštěnka na batoh, plátěný pytlík na poklady z lesa, kapesníky.

Po zkušenosti z minulého roku nebudeme skladovat náhradní oblečení v maringotce pro každé dítě. V případě potřeby budeme mít na převlečení erární oblečení.

Ve školce budou děti nosit běžné domácí oblečení a papuče.

Podrobnosti doladíme při schůzce na konci prázdnin 26. 8. nebo až za provozu 😊.

Přejeme Vám krásné prázdniny.

Paní učitelky, Lenka a Radka.