Prosinec-druhý týden

Tento týden začal pohádkově. Vyjeli jsme na divadelní představení pohádky Mrazík, kterou nám v zámeckm skleníku v Boskovicích zahráli studenti ubytovaní v domově mládeže. Jako každoročně se jim to moc povedlo. Hned jsme jim namalovali pár obrázků inspirovaných jejich vystoupením. Druhý den nás čekalo předvánoční koledování učitelů ze ZUŠ Velké Opatovice. A protože je venku sníh, učíme se říkanku s pohybem o sněhulákoví a pár sněhuláků si pak venku postavíme. Zbyde čas i na koulování , vyrábění sněhových stromových skřítků a skoky z koule. Ti zdatnější skáčou i přes kouli jako přes kozu! Se sněhem si hrajeme i další dny: bobujeme, jezdíme na lopatách a snowboardech, pozorujeme stopy ve sněhu i to, jak sníh taje. Ve třídě pak stříháme sněhové vločky a začínáme vyrábět andělská vánoční přáníčka. Snad se vám budou líbit!