Únor 2020 - druhý týden

Tento týden jsme se dozvěděli plno nového o lidském těle - Co našemu tělu škodí a co mu zase naopak prospívá. Četli jsme příběhy z knížky „Filipova dobrodružství“, kde jsme navštívili Ostrov zdraví, Ostrov tabákových banditů, alkoholínu a drogery. Vedli jsme diskusi o závislostech a jaký mají dopad při nadměrném užívání na lidské tělo. Zahráli jsme si hru na žíly a krev - jak krev prochází žilami zdravého člověka a jak žilami kuřáka, alkoholika nebo člověka závislého na drogách. Děti vypracovávaly mnoho pracovních listů, přečetli jsme další kapitolu z Malého Prince a text jsme dopodrobna rozebrali. Trávili jsme také čas venku - na fotbalovém hřišti, u maringotky, na procházce, kde jsme zažili plno legrace.

Přejeme krásné jarní prázdniny.