Říjen-třetí týden

Opět putujeme do Vážan. Tentokrát jsou ve skupině děti, které tu bydlí. Přebírají vedení a ukazují nám, že domů už trefí. Zkoušíme průlezky a na hřišti pohybové hry. S fáborky coby dračími ocásky si hrajeme na draky a hledáme ztracené mapy. Učíme se podle nich orientovat a po cestě zpátky pozorujeme domácí zvířátka. Další den jsme k maringotce pozvali prvňáčky. Připravili jsme jim trasu s úkoly, kde vyzkoušeli svůj postřeh, paměť a hrubou i jemnou motoriku. Některé děti si ještě stihly vyrobit semínkové obrázky ve víčku s plastelínou. Taky jsme pohřbili našeho třídního šneka - oblovku, doufejme, že zemřela stářím. Cestou zpět se ještě stavujem u Janovských na lízátko. S druhou skupinkou jsme vyráběli papírové dráčky s ocáskem z listů. Kluci objevili za maringotkou prima bunkr. Ve školce malujeme ryby do soutěže Malovaný svět a i druhá skupina si vyrábí podzimní skřítky. Ve čtvrtek nás navštívil ve školce klaun a v pátek jsme si povídali o křižáčici Karle a zkoušeli namalovat pavučinu.