Podzim u Sluníček

Podzim u Sluníček……jsme si užívali plnými doušky. Babí léto nám přálo, tudíž jsme mohli trávit spoustu času venku a užívat si skoro letního počasí, pískoviště, houpaček, prolézaček, altánu a společných her s kamarády. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet hrabání listí či sběr jablíček.

Pozorovali jsme měnící se podzimní přírodu, z barevných listů si stavěli originální obrázky, sbírali kaštany, šípky, jeřabiny, jablka i hrušky.

Povídali jsme si o podzimu na poli, zahradě i v lese. Zahráli jsme si pohádku o Veliké řepě a zažili spoustu legrace při její vytahování :-) . Ve třídě máme podzimní výstavku ovoce a zeleniny, kterou přinesly samotné děti. U ovoce a zeleniny  jsme si vyzkoušeli chuť, vůni, hmatem prozkoumali tvar a povrch, rozlišovali barvu. Z plastelíny si každý vymodeloval ovoce či zeleninu, kterou má nejraději. Z barevného a krepového papíru si vytvořili Draka. Pomocí temperových barev otiskovali jablka a hrušky.

Naučili jsme se říkanku: Měla babka, čtyři jabka… a věřte nebo ne, umíme i mazurku. Nacvičili jsme s paní učitelkou u kláves písničku: Hádaly se houby, hádaly se v lese a Vyletěl si pyšný drak, vyletěl si do oblak. Známe báseň Draku, ty jsi vážně drak?  Předškoláci pilně procvičovali jemnou motoriku v pracovních listech.

Tělo jsme si protáhli při rozcvičkách, cvičením s šátky, obručemi i míčky.

Ve školce jsme přivítali Klauna, který nás tak rozesmál, až jsme se za břicha popadali. (viz. Foto - galerie Klaun) a také jsme mohli vyslechnout hudbu 5 kontinentů.