Ovoce a mléko do škol

Naše škole se zapojuje do projektu Ovoce do škol již od září roku 2014. Základním cílem celého projektu „Ovoce do škol“ je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Původně byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství jako cílová skupina zvoleni žáci prvního stupně, tj. žáci prvních až pátých ročníků základních škol v oblasti ovoce a zeleniny. Následně byl projekt rozšířeni o mléčné produkty

Děti I. stupně dostávají ZDARMA 1x za 14 dnů čerstvé ovoce nebo zeleninu, popřípadě ovocnou či zeleninovou šťávu bez obsahu přidaných cukrů, sladidel, tuků a barviv. Upřednostňována je zelenina a ovoce vypěstovaná v ČR. Dále dostávají mléčné výrobky.

Naše škola se zapojila do projektu Ovoce do škol s firmou Happy Snack.