Učivo od 18.1. do 21.1.

18.1.  Ma uč. str. 52/ cv. 8 vypočítat 4 příklady + zk do školního sešitu - začali jsme počítat ve škole. Komu chybí stírací tabulka a fixa, prosím, doneste si do školy.

Vážení rodiče a milé děti, bohužel jsem už podruhé v karanténě, tentokrát kvůli nemocnému členu domácnosti. Proto sem budu  postupně vkládat přibližné učivo, které s vámi probere ve škole ten, který bude za mě zastupovat, případně vy doma, pokud jste také v karanténě. Jestli vše půjde bez problémů, uvidíme se zase příští týden.

Úterý 18. 1. ČJ - uč. 36/4 vypracovat do sešitu včetně a), b).

- uč. 37/1 - hledejte dle zadání a na papír zkuste společně napsat příběh dle zadání a).

M - pokud jste v pondělí vypočítali nějaké cvičení ze strany 52, pokračujte v dalších. Slovní úlohy můžete řešit ve dvojicích.

Přv - nemám u sebe učebnici, pokračujte v učivu tam, kde jsme skončili.

Čtení - pokračujte ve čtení Pověstí z Boskovicka.

Středa 19.1. ČJ - pokračujte v procvičování vyjmenovaných slov na str. 37 (ústně, do sešitu nebo na folii)

M - učebnice str. 54 - vypracovat na folii a společně zkontrolovat

VL - OPAKOVÁNÍ -  podívejte se na tyto odkazy:

Pavel Koutský: 46 Jiří z Poděbrad Dějiny udatného českého národa (2013) - YouTube

Pavel Koutský: 48 Jagellonci na českém trůně Dějiny udatného českého národa (2013) - YouTube

Pavel Koutský: 51 Nástup Habsburků Dějiny udatného českého národa (2013) - YouTube

Přečtěte si v učebnici informace o Rudolfovi II., povídejte si o tom, co jste se dozvěděli  - zápis do sešitu uděláme až společně.

M - sk. 1 geometrie - uč. str.50 projděte všechna cvičení

Čtvrtek 20.1. Náhradní lekce plavání, po návratu: pokud se stihne 4. hodina: Přv - přečtěte si další kapitolu v učebnici, zápis do sešitu uděláme společně.

M - sk. 2 geometrie - uč. str.50 projděte všechna cvičení.

Pátek 21.1. Čj - 1.hodina skupina 1 a 5. hodina skupina 2: samostatná četba 30 minut, pak rozhovor o přečteném.

M - Učebnice str. 55 - vypracovat na folii a společně zkontrolovat.

VL - Přečtěte si  společně v učebnici o Marii Terezii.

Podívejte se na tyto odkazy:

Pavel Koutský: 56 Rudolf II Dějiny udatného českého národa (2013) - YouTube

Pavel Koutský: 73 Marie Terezie Dějiny udatného českého národa (2013) - YouTube

Pavel Koutský: 74 Reformy Marie Terezie Dějiny udatného českého národa (2013) - YouTube

Opakujte, co si pamatujete o rodu Habsburků.

ČJ - pokračujte v procvičování vyjmenovaných slov na str. 38 (ústně, do sešitu nebo na folii)