Návštěva brněnského planetária

Dne 28. 3. 2022 se vypravili žáci 6. a 7. ročníku do brněnského planetária. Program s názvem Planety: Cesta Sluneční soustavou umožnil žákům navštívit během 60 minut všechny planety Sluneční soustavy. První zastávkou byl Měsíc, dále následoval Mars spolu s Jupiterem, Saturnem, Uranem a Neptunem. Za zmínku rovněž stojí návštěva trpasličí planety Pluto, kterou tvoří tmavé krátery a zasněžené ledovce.

Po návštěvě planetária zamířili žáci k jedné z největších dominant města Brna – hradu Špilberk, který skýtá úchvatný pohled na celé město. Díky panu učiteli Musilovi se rovněž dozvěděli spoustu informací spojených s historií hradu.

Výlet byl opravdu vydařený, navíc žákům přálo krásné počasí s vysokými téměř až letními teplotami.