29. 11.

ČJ - PRÁCE SE SLOŽKAMI VYJMENOVANÝCH SLOV PO b,l,m:

- s pomocí složek s vyjmenovanými slovy B, L, M odůvodni I/Y ve cvičení v učebnici 31/1, 2 - ke každému výrazu si najdi ve složkách příslušné vyjmenované slovo nebo zvedni měkké i.     Do učebnice nic nepiš.

- ze všech vyjmenovaných slov ve složkách vyber jen podstatná jména a dej jen na hromádku

vyber jen slovesa a dej je na hromádku

u zbylých slov se pokus určit jejich slovní druh

- všechna vyjmenovaná slova zařaď zpátky do složek, kam patří

UDRŽUJ SI SLOŽKY V DOBRÉM POŘÁDKU!

M - vypočítej do sešitu uč. 26/30 - výsledek příkladu v závorce si poznač nad závorku

- vypočítej v početníčku str. 19/ 1 (nepovinně cv. 2)

VV - pokud nemáš dokončené nějaké obrázky v sešitě z vlastivědy, přírodovědy nebo ve vyjmenovaných slovech, dokresli si je

Aj (obě skupinky) - v učebnici na str. 16 si zkuste přečíst komiksový příběh s názvem Space Explorers I a poté v pracovním sešitu udělejte cvičení na straně 12 a 13. V tomto týdnu se začneme věnovat lekci 2, která bude zaměřená na názvy oblečení. V pracovním sešitu udělejte na str. 14 cvičení 1 a 2. Výslovnost nových slovíček si také můžete procvičit ve složce Angličtina, kde najdete i další odkazy na procvičování dané slovní zásoby.