Školní výlet žáků 9. ročníku

Ve dnech 13. – 14. června jsme se s žáky 9. ročníku vydali na jejich poslední výlet na této škole. Cílem se stalo objevování krás naší jihomoravské metropole. Proč právě Brno? Většina dětí zná toto město spíše co se návštěv obchodních domů týká, my jsme jim ovšem chtěli  během dvou dnů ukázat ty nejvýznamnější památky.

První den, hned po příjezdu do Brna, jsme prošli Přes Zelný trh a Dominikánské náměstí a dostali se do Sklepa pod Novou radnicí, který je součástí historického brněnského podzemí. Zde jsme navštívili multimediální expozici s názvem Ohnivý kůň a drak, díky níž jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o historii Brna, o obléhaní tohoto města Švédy v roce 1645, o tom, jak je to s legendou o brněnském drakovi, ale i o tom, proč zvony v této metropoli odbíjí poledne již v 11 hodin. Dále jsme zamířili na náměstí Svobody, kde za zmínku rozhodně stál Morův sloup, Skácelova kašna a v neposlední řadě také netradiční orloj. Krátce po poledni jsme se vydali na kopec zvaný Petrov, kde se nachází národní kulturní památka katedrála sv. Petra a Pavla.

V odpoledních hodinách jsme již zamířili do Bystrce na přehradu, kde jsme si užívali projížďku na parníku. Počasí nám přálo, dokonce někteří z nás se  i opálili.

Vyčerpaní a příjemně unavení jsme ve večerních hodinách dorazili na penzion, kde jsme měli zamluveno ubytování. Nezbývalo nám nic jiného než nabírat síly na druhý den. V pátek na nás čekala dominanta města Brna - hrad Špilberk, procházka Denisovými sady a na závěr jsme měli domluvenou exkurzi v brněnském pivovaru Starobrno.

Výlet jsme si patřičně užili a domů se vrátili obohaceni o spoustu nevšedních zážitků.