Projekt Francie

V pátek 11. října se v osmé třídě uskutečnil zajímavý projekt zaměřený na Francii a frankofonní země pod vedením paní docentky Polické z Masarykovy univerzity v Brně.

V rámci projektu se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí o Francii a francouzských městech včetně jejich správné výslovnosti.

Další část projektu byla věnována frankofonním zemím, kde se mluví francouzsky. Žáci se dozvěděli o různých kulturách a tradicích těchto zemí. Zvláštní pozornost byla věnována ostrovu Réunion, který je zámořským departementem Francie. Žáci se seznámili s jeho unikátní přírodou a kulturou.

Projekt také zahrnoval téma migrace a azylu. Žáci se dozvěděli o různých důvodech, proč lidé migrují, a o procesech, které musí absolvovat, aby získali azyl. Praktickou částí projektu bylo simulované přijetí do azylu, kde si žáci mohli vyzkoušet, jaké to je být žadatelem o azyl a jaké výzvy a procedury to obnáší.

Celý projekt byl velmi přínosný a obohacující. Žáci získali nové znalosti, které jím pomohou lépe porozumět světu kolem sebe.