Florbalové turnaje

Okresní finále starších žáků ve florbalu

Ve středu 1. 12. 2021 se vybraní žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili okresního finále ve florbalu, které se konalo v blanenské sportovní hale na ulici Údolní. Na finálový turnaj si hoši vybojovali postup ze základního kola, které se konalo začátkem listopadu v Letovicích. V čtyřčlenné skupině ze které postupovali do dalších bojů první dva týmy se utkali postupně se ZŠ Černá Hora (0:2), se ZŠ Erbenova Blansko (0:3) a se ZŠ Adamov (0:3). Výsledky vypovídají, že hoši nehráli druhé housle, ale že největší rozdíl byl v proměňování šancí a obecně v počtu střeleckých pokusů. Ovšem žádnému z hráčů se nedá vyčíst, že by nehrál s nasazením a odhodláním porvat se o vítězství. Všem reprezentatům patří díky a uznání za dobrou reprezentaci školy!

Naši školu reprezentovali:

8. třída - Kouřil Petr, Dosedla Filip, Vondál Filip, Ševčík Petr, Valenta Jakub, Letfus Vincent a Bílý Jaroslav

9. třída - Kaderka Radim, Přikryl Tomáš, Vaněk Jan, Dračka Jakub, Tomášek Adam a Štěpán Matěj

Florbalový turnaj mladších žáků

Ve čtvrtek 4.11.2021 se vybraní žáci z šesté a sedmé třídy zúčastnili okresního kola ve florbalu. Turnaj v nedalekých Letovicích byl nakonec obsazen pouze čtyřmi týmy. Naši školu doplnili žáci z Velkých Opatovic, Lysic a pořádajících Letovic. Dvě utkání pro nás skončila bohužel prohrou, jedno remízou. I přes nepostoupení do okresního finále si naši kluci zaslouží pochvalu za nasazení a ochotu reprezentovat školu na této sportovní akci.

Naši školu reprezentovali:

6. třída - Hirt Štěpán, Havránek Jakub, Dvořák Jan, David Tomáš, Máyer Michal, Malach Aleš, Dufka Tomáš a Koudelka Štěpán

7. třída - Krejčíř Radek, Šimek Ondřej a Holub Michal

Florbalový turnaj starších žáků

Rovněž naši starší žáci měli na programu turnaj ve florbalu. Hned den po mladší kategorii se opět v Letovicích konal turnaj, tentokrát však žáků osmých a devátých tříd. Účast nakonec potvrdila pouze tři družstva, vedle nás šlo opět o tým Letovic a Velkých Opatovic. Z důvodu malé účasti se změnila pravidla a turnaj byl hrán dvoukolově. V dramatickém závěru rozhodujícího zápasu se našim žákům podařilo porazit Letovice, se kterými jsme v prvním zápase pouze remizovali, čímž jsme si zajistili druhou pozici. Ta byla ještě postupová a my tam slavíme postup do okresního finále, které se bude konat 1.12.2021 v Blansku. Všem chlapcům děkujeme za obrovské nasazení a týmový výkon, který je posunul do dalšího turnaje a stali se tak překvapením kola.

8. třída - Kouřil Petr, Dosedla Filip a Vondál Filip

9. třída - Kaderka Radim, Přikryl Tomáš, Vaněk Jan, Dračka Jakub, Tomášek Adam, Ševčík Ondřej, Štěpán Matěj

Florbalový turnaj mladších žákyň

Dne 12.11.2021 měla i děvčata možnost ukázat své florbalové dovednosti a změřit si síly s týmy ze základní školy Rájec-Jestřebí, Sloup, Blansko - Salmova a Letovice. Turnaj se konal ve sportovní hale v Blansku. Děvčata bojovala s velkým nasazením a ačkoliv výsledky zápasů nedopadly zcela podle jejich představ, podařilo se jim, díky výtězství nad ZŠ Rájec - Jestřebí, obsadit úctihodné čtvrté místo. Děvčata si svoji účast na turnaji oprvadu užila. Chválíme je za jejich skvělé sportovní výkony a děkujeme za reprezentaci školy.

6.třída - Brázdilová Sandra, Měkotová Johana, Mahelová Anna, Novotná Klára,

7.třída - Valová Eliška, Crhová Sabina, Drobečková Daniela, Markusová Karolina, Blahová Gabriela, Pulcová Marie, Nováková Alena, Šormová Vendula, Vondálová Monika, Dvořáková Klára, Zatloukalová Veronika, Hladilová Veronika