Adaptační pobyt

Ve dnech 14. 9. – 16. 9. 2022 se uskutečnil adaptační pobyt žáků 6. ročníku. Tentokrát jsme se vydali do Moravského krasu, kde jsme byli ubytováni na Chatě Macocha nedaleko známé propasti. První den po příjezdu probíhaly seznamovací aktivity, při kterých se žáci svěřili se svými očekáváními i obavami. Během dalších her měli možnost zapracovat na sebeuvědomění a zbavovali se ostychu. Odpoledne jsme se vydali na krátkou procházku po okolí a zahráli si i spoustu venkovních her. Na závěr dne si všichni přišili školní logo na tričko, které někteří z žáků nosí nyní do školy.

Druhý den jsme zamířili do lanového parku Velká dohoda, kde jsme nejdříve prozkoumali přírodní jeskyni Horizont. Potom na děti čekala největší výzva pobytu, když musely překonat strach z výšky při zdolání okruhu s mnoha překážkami různých úrovní. Odpoledne se k nám dočasně připojily velmi milé lektorky z agentury Podané ruce, které si s dětmi povídaly na téma Emoce. Čtvrteční večer završila dětmi dlouho očekávaná diskotéka, které předcházely scénky sehrané žáky.

V pátek nás čekala návštěva Punkevních jeskyní. Pro mnoho dětí se stala jízda na lodičce nezapomenutelným zážitkem. Po obědě jsme ještě zhodnotili průběh kurzu a naplnění očekávání. Každé dítě si kromě spousty zážitků odvezlo domů i malý dáreček.

Hlavním cílem pobytu bylo stmelení kolektivu a navázání přátelských vztahů s novými spolužáky. Dle hodnocení dětí se toto podařilo a i přes nepřízeň počasí jsme si pobyt užili.