Adaptační a přírodovědný pobyt žáků 6. třídy

Ve dnech 23. - 25. září žáci šesté třídy pobývali v Domě přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou, kde jsme pro ně připravili adaptační pobyt doplněný o přírodovědný program, který zajišťovali tamní pedagogové. Počasí nám docela přálo, takže jsme mohli prozkoumat krásy areálu, podnikat spoustu týmových aktivit, sportovat i relaxovat. Žáci museli zdolat outdoorovou týmovou výzvu, kdy si měli vlastními silami sestrojit plavidlo, které pak vyzkoušeli na hladině místního rybníka. Všechny týmy zdárně dopluly tam i zpět. Nalovili jsme v místních tůňkách velké množství různých organismů, při pěší exkurzi po Litovelském Pomoraví jsme měli dokonce to štěstí, že jsme mohli pozorovat bobra. Velmi mě těší, že se děti s chutí vrhaly do všech výzev, které jsme pro ně připravili a že ve volném čase se raději věnovali sportu a kamarádům než mobilům. Doufám, že jim týmový duch a nadšení vydrží po celý zbytek školní docházky.