Stolní tenis

Mladší i starší žáci vyhráli okresní finále ve stolním tenisu a postoupili do krajského kola!

V pátek 1. listopadu jeli žáci naší školy poměřit svoje síly na okresní finále ve stolním tenisu, které se konalo v Rájci – Jestřebí.

V kategorii žáků 6. – 7. třídy soutěžilo 9 družstev. Družstvo naší školy tvořili Ondřej Ševčík, Tomáš Přikryl a Radim Kaderka. Hoši vyhráli svoji skupinu a postoupili do semifinále, v němž porazili družstvo žáků ze ZŠ Kunštát. Ve finále pak zdolali žáky z Rájce – Jestřebí.

V kategorii žáků 8. – 9. třídy soutěžilo 11 družstev. Školu v této kategorii reprezentovali David Chalupa, Jakub Přikryl a Michal Koutný. Hoši také vyhráli svoji skupinu, v semifinále porazili chlapce ze ZŠ Jedovnice a ve finále zvítězili nad žáky ZŠ Letovice.

Ve středu 6. listopadu na nás čekalo krajské kolo, které se konalo v Hodoníně. Zde bylo zastoupeno 7 okresů Jihomoravského kraje. Starší žáci obsadili celkově 4. místo z pěti družstev, mladší hoši skončili  na děleném 5. – 6. místě ze sedmi družstev.

Soutěží ve stolním tenisu se zúčastňujeme pravidelně každý rok. Již tradičně se umísťují žáci naší školy na předních místech na úrovni okresu. Letos jsme vyhráli v okresním finále ve dvou kategoriích a postup do kraje je zatím největším úspěchem.

Chlapcům blahopřejeme ke skvělému úspěchu  děkujeme za vzornou reprezentaci školy!