Říjen u Berušek 2020

V měsíci říjnu jsme se v Beruškách věnovali tématu ,,Jablíčko se kutálelo“. Ve třídě jsme měli nádhernou výstavu ovoce a zeleniny, za kterou patří i velké poděkování rodičům. Děti se naučily rozeznávat ovoce a zeleninu, poznávání podle hmatu, chuti a čichu. Zahráli jsme si hru s barvičkami a říkanku ,,Barvy ovoce“. Vyprávěli jsme si pohádku ,,O veliké řepě“ a naučili se říkanku s pohybem ,,Kutálí se brambora“. Ovoce a zeleninu jsme si také vyrobili – MOZAIKA. Povídali jsme si o zvířátkách, která se ukládají k zimnímu spánku a pozorovali ježka na zahradě. Z nasbíraných kaštanů jsme si také ježečka vyrobili a naučili se novou básničku. Hodně času  jsme trávili venku, hráli si a pozorovali změny v přírodě. Nechyběl ani zpěv, pracovní listy a sportovní vyžití.