Ovoce do škol

Naše škole se zapojuje do projektu „Ovoce do škol“ již od září roku 2014. Základním cílem celého projektu „Ovoce do škol“ je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Původně byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství jako cílová skupina zvoleni žáci prvního stupně, tj. žáci prvních až pátých ročníků základních škol. Od školního roku 2017 / 2018 je tento program rozšířen i na žáky druhého stupně.

Děti dostávají ZDARMA 1x týdně čerstvé ovoce nebo zeleninu, popřípadě ovocnou či zeleninovou šťávu bez obsahu přidaných cukrů, sladidel, tuků a barviv. Upřednostňována je zelenina a ovoce vypěstovaná v ČR.

Naše škola se zapojila do projektu Ovoce do škol s firmou BOVYS.