Okresní turnaj v přehazované

Jako každý rok, i letos, se žákyně naší školy zúčastnily okresního turnaje v přehazované, který se konal 19. – 20. dubna v Boskovicích. Ve středu 19. 4. se utkala družstva mladších žákyň. Patnáct přihlášených družstev bylo rozlosováno do tří skupin, ze kterých 2 družstva postupovala do dalších bojů ve finálové skupině. Dívky naší školy změřily svoje síly s děvčaty ze ZŠ Svitávka, ZŠ Salmova  Blansko, ZŠ Slovákova Boskovice a ZŠ Sloup. Družstvo žákyň ze 7. třídy ve složení Kateřina Růžičková, Simona Grulichová, Michaela Smékalová, Daniela Musilová, Martina Lexmanová, Veronika Davidová a Kateřina Remetová  v rozhodujícím vyrovnaném zápase s dívkami ze Svitávky těsně prohrálo a skončilo na 3. místě.

Ve čtvrtek pak starší dívky hrály ve skupině proti Zelené Boskovice, ZŠ Svitávka, ZŠ Jedovnice a ZŠ Letovice. Školu reprezentovaly Adéla Dračková, Tereza Marková, Alice Kaderková, Eliška Dokoupilová, Nikola Ožvoldíková, Andrea Pětová, Pavla Špidlíková, Radka Šimková a Zuzana Ševčíková. Družstvo oslabené nepřítomností nemocné Barbory Kšicové srdnatě bojovalo a především získávalo cenné zkušenosti v boji proti silnějším soupeřkám.

Všem děvčatům  děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.