Okresní přebor v přespolním běhu

Okresní přebor v přespolním běhu

V pátek 30. 9. se dvacet žáků a žákyň naší školy zúčastnilo okresního přeboru v přespolním běhu, který se konal v krásném okolí ZŠ v Lysicích. Družstvo tvořilo 4 - 6 běžců nebo běžkyň, do výsledku se započítávaly výsledky čtyř nejlepších. Na startu každé kategorie stálo okolo sta závodníků. Mladší a starší dívky běžely 1,5 km dlouhou trasu, pro mladší žáky trať měřila 2 km. Nejnáročnější trasu měli starší žáci, kteří museli uběhnout 3 km ve velmi náročném členitém terénu. Nejlepších umístění v jednotlivých kategoriích dosáhli Daniela Musilová, Adéla Dračková, Michal Lexman a Martin Oliva. Všichni se snažili podat co nejlepší výkon. Někteří tak náročný běh absolvovali vůbec poprvé a vydali se ze všech sil. Všem patří velká pochvala za reprezentaci školy.