Návštěva planetária

V pátek 19. října se žáci 7. a 8. ročníku vydali na návštěvu brněnského planetária, kde shlédli pořad Explore: Klíč k cestě na Mars. Tento pořad byl rozdělen do dvou částí. V první z nich byli žáci seznámeni s podobou naší Galaxie a Sluneční soustavy. Prohlédli si hvězdnou oblohu s ukázky jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí. Poté měli možnost na chvíli opustit naši planetu a nahlédnout do jiné Galaxie.

Ve druhé části programu byla dětem představena cesta historií Sluneční soustavy od prvních astrologických představ až po meziplanetární sondy. Nikoliv dokonalé kružnice, ale ladné elipsy jsou klíčem k pohybu vesmírným prostorem v gravitačním poli Slunce. Dá se ovšem jejich pomocí doletět na Mars? Tak na to si prý budeme muset ještě pár desítek let počkat.