Adaptační kurz

Ve dnech 16. 9. – 18. 9. 2020 se uskutečnil Adaptační kurz žáků 6. ročníku. První část středečního dopoledne byla věnována především seznamovacím aktivitám – hrám, které jsou zaměřené na sebeuvědomění a zbavení ostychu. Hrála se hra na jména nebo rychlá autobiografie, kdy úkolem žáka je během co nejkratší doby zjistit podstatné informace o svém spolužákovi, o jeho zálibách, o jeho současnosti, minulosti apod. V další části dne jsme  zamířili na školní zahradu, kde jsme provozovali aktivity zaměřené na koordinaci a na týmovou spolupráci.

Čtvrtek byl věnován celodennímu výletu po okolí Knínic. Vydali jsme se k odpočinkové lokalitě Pod Jankem, po cestě děti plnily nejrůznější úkoly, hrály šipkovanou a seznámily se s některými památkami městyse Knínice. Završením dne bylo opékání párků na školní zahradě.

V pátek měli žáci možnost si vyrobit své vlastní odznaky a na bílá trička  namalovat logo své třídy, které si sami navrhli a odsouhlasili. Na závěr adaptačního kurzu jsme pak společně stanovili třídní pravidla, která doufám, že po celý rok budeme dodržovat.

I přesto, že v letošním roce se adaptační kurz konal tak trochu jinou formou, než jak jsme zvyklí, musím přiznat, že jsme si jej opravdu užili, více jsme se poznali a dozvěděli jsme se o sobě spoustu nových věcí, které nám pomůžou upevňovat vztahy ve třídě.