Stávka 27. 11. 2023

Vážení rodiče,
dovolte mi, abych vás informovala, že naše škola se připojí k výstražné jednodenní stávce dne 27. 11. 2023 vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství. Základní škola i mateřská škola bude v tento den uzavřena.

Nesouhlasíme s nekoncepčními zásahy do vzdělávací soustavy.

Osobně vnímám velmi negativně plánované snížení počtu hodin, které může škola odučit (nemohli bychom např. dělit hodiny, vyučovat volitelné předměty).

Problematicky vidím také škrty v rozpočtu na nepedagogické pracovníky, jako jsou kuchařky, uklízečky, školníci. Bez těchto lidí není možné zabezpečit provoz školy, a právě jejich platy jsou podhodnocené.

I další změny, jako je snížení finančních prostředků na asistenty pedagoga při zachování inkluze nebo redukce odkladů, budou mít vliv na kvalitu vzdělávání vašich dětí.

Mrzí mne, že se stávka dotkne dětí, že vám způsobí komplikace, ale kroky vlády nás nutí jít touto cestou. Musím také zdůraznit, že stávka rozhodně není o platech učitelů, jak je v médiích často prezentováno. Výše uvedené body jsou ale zásadní pro chod každé školy a pro dobré vzdělávaní do budoucna. A to nám není lhostejné.